Srijeda, 08 Travanj 2020
Nastavlja se štrajk prosvjetnih djelatnika - Sutra nema nastave u školama naše županije

Nastavlja se štrajk prosvjetnih djelatnika - Sutra nema nastave u školama naše županije

U cirkularnom štrajku nastavnog i nenastavnog osoblja u osnovnim i srednjim školama koji je počeo 10. listopada,  sutra je ponovno na red došla Dubrovačko neretvanska županija.

- Štrajk zaposlenika u odgoju i obrazovanju započeo je prije više od mjesec dana radi materijalnih prava radnika, odnosno radi povećanja koeficijenata složenosti poslova.

Međutim, radi stava i odnosa Vlade Republike Hrvatske prema sustavu odgoja i obrazovanja ovaj štrajk sve više poprima oblike borbe za dostojanstvo učitelja i svih zaposlenih u školstvu.

Svjedoci smo sustavnog plasiranja neistina o visini naših plaća, duljini radnog vremena i obimu posla, a najžalosnija je činjenica da većina tih neistina stiže iz našeg resornog ministarstva, a uz pomoć pristranih i senzacionalistički nastrojenih medija. Moram naglasiti da su poruke ministrice Divjak o nadoknadi nastavnih dana protuzakonite jer su poslane u trenutku dok štrajk još uvijek traje. U sustavu odgoja i obrazovanja zaposleno je 70 000 ljudi i njih više od 90 posto je u štrajku, što je pokazatelj općeg nezadovoljstva ljudi koji rade jedan od najčasnijih, najsloženijih i najodgovornijih poslova u našoj domovini.

Sutra se štrajk nastavlja i u OŠ Župa dubrovačka po dosadašnjem modelu. Djelatnici škole su se na jučerašnjem referendumu jednoglasno očitovali o neprihvaćanju trenutne ponude Vlade Republike Hrvatske, koju smatraju krajnje ponižavajućom i sramotnom i izrazili su spremnost za nastavak štrajka do ispunjenja zahtjeva - poručila je povjerenica Sindikata hrvatskih učitelja župske škole profesorica Davorka Bronzić.