Utorak, 18 Svi 2021
Golijada u zadnjih pola sata: Župa dubrovačka pobjedu proslavila sa šest golova u mreži Sokola

Iako je kup susret Župe dubrovačke i Sokola iz Dubravke prije petnaestak dana pobjednika dobio tek nakon devet serija jedanaesteraca, današnja prvenstvena utakmica ove dvije momčadi je donijela puno manje neizvjesnosti i uvjerljivo slavlje momčadi iz Čibače s čak šest golova u mreži ekipe iz Dubravke.

Međutim nije sve izgledalo tako uvjerljivo kako konačnih 6:0 govori, jer konavoska momčad je 61 minute držala neriješen rezultat. Golijadu u zadnjih pola sata je otvorio kapetan Kajba iz jedanaesterca, deset minuta kasnije vodstvo povećava Rezo, već u 74. minuti Kajba postiže svoj drugi gol, dvije minute kasnije u listu strijelaca se upisuje i Kristijan Prkut, Rezo ponovo pogađa u 83, a Kajba postiže hat-trick u 88. minuti.

Župa dubrovačka je na tablici i dalje treća s istim zaostatkom od tri boda iza Croatije na drugom mjestu, ali je zaostatak za ONK Metkovićem smanjena na četiri boda jer je vodeća momčad danas iznenađujuće izgubila u Krvavcu.

1. ŽNL 16. kolo - stadion Lapad

ŽUPA DUBROVAČKA - SOKOL DUBRAVKA 6:0 (0:0)

1:0 Velimir Kajba 61', 2:0 Stjepan Rezo 71', 3:0 Velimir Kajba 74', 4:0 Kristijan Prkut 76' 5:0 Stjepan Rezo 83', 6:0 Velimir Kajba 88'.

ŽUPA DUBROVAČKA; Faris Sarić, Ivan Šutalo, Stanko Cvitković, Toni Soldić (od 52. Luka Papić), Stanislav Vasilj, Gabrijel Zubac (od 80. Lovro Mlietić-Dri), Velimir Kajba, Viktor Lekaj, Mateo Pergjoni (od 46. Stjepan Rezo), Dominik Žarak (od 52. Kristijan Prkut), Mato Šimunović (od 82. Nikica Primorac). - Trener; Josip Papić.