Srijeda, 28 Veljača 2024
Kinematografi Dubrovnik;  DUFF 2023  - Službeni program

Kinematografi Dubrovnik; DUFF 2023 - Službeni program

Četvrtak, 19.10. / Thursday, October 19th

Kino Visia / Visia Cinema

               16.00 CinEd "Gledajmo zajedno" / CinEd „Let's watch together“

                - U plavetnilo; red.Antoneta Alamat Kusijanović, 22min / Into the Blue; dir. Antoneta Alamat Kusijanović, 22min

                - Onda vidim Tanju; red.Juraj Lerotić, 15min / Then I See Tanja; dir. Juraj Lerotić, 15min

Kino Sloboda i Luža /Sloboda Cinema & Sloboda Cinema lobby

19.30 Otvaranje festivala / Opening Ceremony

20.00 Natjecateljska projekcija 1 / Official Competition – Screening no.1

20.45 Koktel druženje / Cocktail party

 

Petak, 20.10. / Friday, October 20th

Kino Sloboda /Sloboda Cinema

                10.00 Natjecateljske projekcije 2 i 3 / Official Competition – Screenings no. 2 & 3

Kino Visia / Visia Cinema

                11.30  Film i metodika filmske edukacije o filmu / Film and methodology of film education

                               Voditeljica / Led by :  Marina Zlatarić

Kino Sloboda /Sloboda Cinema

                16.00 Moj brat lovi dinosaure / My Brother Chases Dinosaurs / 2021, IT, 102 min

  • projekcija uz razgovor sa redateljem Stefanom Cipanijem / Screening and Q&A with the director Stefano Cipani

Voditelj / Led by :  Boško Picula

Kino Sloboda /Sloboda Cinema

                19.00 Natjecateljske projekcije 4 i 5 / Official Competition – Screenings no. 4 & 5

Luža / Sloboda Cinema lobby

20.30 Glazbena večer / Music night

Subota, 21.10. / Saturday, October 21st

Kino Sloboda / Sloboda Cinema

                10.00 Natjecateljske projekcije 6 i 7 / Official Competition – Screenings no. 6 & 7

Luža / Sloboda Cinema lobby

                15.00 „Escape the scenes“ / Filmska tura - igra Gradom / Film tour game across the city

Luža / The Sloboda Cinema lobby

                15.00  „Fantastične leteće knjige“ – od crtića do knjige / “Fantastic flying books“ – from animated movie to book

Voditeljica / Led by :  Deša Ficović Kosović

Kino Sloboda /Sloboda Cinema

             16.30 Dnevnik Pauline P./The Diary of Paulina P. / Neven Hitrec, 2023 / HR, 95 min / English subtitles

  • projekcija uz razgovor sa redateljem Nevenom Hitrecom / Screening and Q&A with the           

              director Neven Hitrec

              Voditelj / Led by :  Boško Picula

Kino Sloboda /Sloboda Cinema

                19.00 Natjecateljske projekcije 8 i 9 / Official Competition – Screenings no. 8 & 9

Luža / Sloboda Cinema lobby

20.30 Filmski kviz i pizza party / Movie quiz & pizza party

 

Nedjelja, 22.10. / Sunday, October 22nd

10.00 Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada / Award Ceremony

 

 

Radionički program / Workshops

 

Ponedjeljak 16.10.-četvrtak 19.10. / Monday, October 16th – Thursday, October 19th

KRENIMO OD 0! / LET'S START FROM 0!

FILMSKA EDUKACIJA U VRTIĆU – PIKSILACIJA / TEACHING FILM IN KINDERGARTEN - PIXILATION

16.10 Ponedjeljak / Monday  - Dječji vrtić Dubrovnik  /Dubrovnik Kindergarten

Voditeljice / Led by: Jelena Dragutinović i Janja Kosi/ Društvo SLON

Srijeda 18.10.-Nedjelja 22.10. / Wednesday, October 18th – Sunday, October 22nd

SNIMAMO KRATKI IGRANI FILM  / WE ARE MAKING SHORT FICTION 

18.00 Srijeda / Wednesday - Učenički dom Paola di Rosa / Paola di Rosa student dorm

Voditeljica /  Led by : Ružica Dodig

Srijeda 18.10.-Nedjelja 22.10. / Wednesday, October 18th – Sunday, October 22nd

POSUDI SVOJ GLAS ! / LEND YOUR VOICE!

RADIONICA SINKRONIZACIJE ANIMIRANOG FILMA / ANIMATED FILM SYNCHRONIZATION WORKSHOP

18.00 Srijeda / Wednesday UNIDU Radio

Voditelji /  Led by : Srđana Šimunović i Nikola Janković

Subota 21.10. / Saturday, October 21st

15.00 -18.00 „Fantastične leteće knjige“ – od crtića do knjige / “Fantastic flying books“ – from animated movie to book

 Luža / Sloboda Cinema lobby

Voditeljica / Led by :  Deša Ficović Kosović

 

Off program / Off programme

 

Ponedjeljak 16.10. - Četvrtak 19.10. / Monday, October 16th – Thursday, October 19th

 

  • Moj prvi izlazak u kino ( u suradnji sa KinoKino festivalom ) / My first visit to the cinema (in cooperation with KinoKino festival)

Blok kratkih filmova za najmlađe / Block of short films for the youngest

 

  • NESTAŠNA ZUBIĆ VILA / My Fairy Troublemaker / dubbed

Animirani, fantazija/Animation, fantasy; 85min; DEU, LUX/2022; Režija/ Director: Caroline Origer

 

  • VALDOVA PRIČA / Full of Grace / subtitled

       Komedija / Comedy; 109min; ES /2022; Režija/ Director: Roberto Bueso

 

  • KRALJICA PLESA / Dancing Queen / subtitled

       Obiteljski /Family; 90min; NO/2023; Režija/ Director : Aurora Gossé

  • Autor: Župski portal - zupcica.hr