Stari i manje stari gramofoni, kazetofoni, magnetofon, walkmani i drugi stariji uređaje za reprodukciju glazbe proteklog su vikenda u Galeriji Otok u Lazaretima brojne posjetitelju podsjetili kako su se u ne tako davnoj prošlosti slušali hitovi omiljenih nam izvođača.
Izložbu „Kako smo slušali glazbu" organizirala je Udruga DU33/45 osnovana s ciljem promoviranja kulture slušanja gramofonskih ploča u suradnji s Art radionicom Lazareti, pratio je sajam gramofonskih ploča, CD-a i audio kaseta, a za glazbenu podlogu pobrinuli su se članovi Udruge.