Petak, 06 Prosinac 2019
Za kraj jesenskog dijela Župa dubrovačka odigrala najbolju utakmicu i slavila protiv Gusara (FOTO)

Na kraju jesenskog dijela prvenstva na Taranteli smo danas gledali nabolje izdanje nogometaša Župe dubrovačke u jesenskom dijelu sezone 1. Županijske lige.

U prvom dijelu, u kojem je sudac Kosor prvo dosudio kazneni udarac za goste, pa ga na intervenciju pomoćnog suca Opšivača poništio, Župa je golovima Mateja Perića došla do uvjerljive prednosti od 2:0.

U nastavku se za promjenu rezultata čeka sve do 79. minute kada gosti smanjuju na 2:1. Tada slijedi najzanimljivijih 15-tak minut utakmice, a i cijele jesenske sezone na Taranteli. Gostima smanjenje rezultata "daje krila", te opasnim napadima pokušavaju doći do izjednačenja, ali Faris Sarić s par dobrih intervencija čuva gol i bodove Župe. Slavlje na Taranteli počinje u 85. kada Kristijan Prkut odličnim udarcem s dvadesetak metara pogađa mrežu Gusara. Međutim, gosti se ne predaju i dvije minute kasnije imaju kazneni udarac iz kojeg još jednom, smanjuju vodstvo domaćina na gol zaostatka. Do kraja još niz prilika i jedna sporna situacija (Viktor Lekaj pada nakon kontakta u šesnaestercu Gusara - slike u fotogaleriji), ali nakon duže sudačke nadoknade utakmica završava s 3:2, te igrači i publika na Taranteli slavi treću ovosezonsku pobjedu župske momčadi.

1. ŽNL 11. kolo

ŽUPA DUBROVAČKA - GUSAR KOMIN 3:2 (2:0)

ŽUPA DUBROVAČKA; Faris Sarić, David Gabrić, Toni Soldić, Matej Perić (od 20. Dario Penić), Viktor Lekaj,  Velimir Kajba, Dominik Žarak, Ivo Jovanović (od 70. Kristijan Prkut), Nemanja Mijodanić, Dominik Šitum, Ivan Kalauz (od 80. Mato Šimunović).

1:0 Matej Perić 31', 2:0 Matej Perić 45', 2:1 Ivan Medak 79', 3:1 Kristijan Prkut 85', 3:2 Frane Jerković 87' (11m).

Ovom pobjedom Župa je skočila nekoliko mjesta na tablici, te će "prezimiti" na petom mjestu s 13 bodova. Jesenski prvak je Orebić s 25 bodova. Prvenstvo se nastavlja u nedjelju, 8. ožujka 2020. godine.